25

Kas

2015

SEO Konferansı Türkiye’de 3. Kez Gerçekleşiyor

SEO (arama motoru optimizasyonu), yurtdışında olduğu kadar ülkemizde de yoğun ilgi gören bir araştırma konusu. Amacı; arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılması yoluyla, sitelerde yer alan bilgi, hizmet ve satışların daha fazla kitleye ulaşması olunca internet dünyasının ilgisi de bu gibi konu başlıklarının üzerinde oluyor.

Türkiye, SEO alanında bir adım öne çıkarak, 27-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Şişli Marriott Otel’de, Doğu Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama konferansına ev sahipliği yapacak. SEOzeo tarafından ilk kez 2013 yılında düzenlenen ve bu sene üçüncüsü gerçekleşen olan konferans, SEOzone ve Contentzone oturumlarıyla düzenlenecek ve aksiyona dayalı workshoplar da yer alacak.

SEO alanında Türkiye’nin önde gelen ajanslarından SEOzeo, bu konuda yürüttüğü önemli AR-GE çalışmalarını, sektörle paylaşmak adına, Bilkent Cyberpark ana sponsorluğunda, ilk kez 2013 yılında böyle bir etkinlik düzenlemişti ve konuşmacı olarak da; MajesticSEO’nun Pazarlama Direktörü Dixon Jones, Distilled SEO Danışmanı Stephanie Chang, Google uzmanı Kaspar Szymanski, AKM3’ün CEO’su Maik Metzen gibi konusunda isim yapmış uzmanlar katılmış, konferans büyük bir ilgiyle karşılanmıştı.

Bu yıl ise etkinlik, çok daha zengin bir içerik ve konuşmacı katılımıyla karşımıza çıkıyor. Konferansta ilk kez içerik pazarlaması etkinliği de gerçekleşecek.

SEOzone ve Contentzone konferanslarında sunum yapmak üzere bu sene etkinliğe gelecek olan uluslararası uzmanlar arasında; Onpage.org kurucusu Marcus Tandler, Teknik SEO çalışmalarıyla tanınan DeepCrawl Yönetici Direktörü Mark Thomas, dünyanın en büyük kurumsal SEO çözüm ortağı olan Searchmetrics kurucusu ve CTO’su Marcus Tober, FeverBee’den Richard Millington, SEOmonitor ekibinden Cosmin Negrescu, SEOzeo kurucusu Yiğit Konur, SEOzeo kurucu ortağı Mehmet Aktuğ bulunuyor.

Yine etkinliğin Contentzone kısmında, icerik.com kurucusu Tuğçe Seven de, içerik pazarlamasına dair sunumuyla yer alacak. Ayrıca yemek.com Ürün Müdürü Batuhan Apaydın, Distilled Pazarlama İçerik Strateji Uzmanı Hannah Smith, inbound Marketing sunumlarıyla bilinen Anum Hussain’de contentzone oturumda sunum yapacak uzmanlar arasında yer alıyor.

Bu sene toplamda etkinliğe 21 konuşmacı katılacak ve 700 biletli konuk, workshoplara aktif olarak katılarak bu tecrübeyi paylaşacak.

About Author

Yusuf Çakmak

Teknoloji ile ilgilenmeyi seven, herhangi bir teknolojiye kendini ait hissetmeyen, zaman buldukça farklı dilleri, kütüphaneleri, cihazları denemeye çalışan kendi halinde biriyim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir