14

Kas

2015

DevFest Student’15 21 Kasım’da Eskişehir’de

DevFest yerel geliştiriciler ve teknoloji ile ilgilenen herkesi bir araya getirerek birbirleri ile etkileşime sokmayı amaçlayan bir etkinliktir. Google teknolojilerinin insanlara tanıtıldığı konferanslardan oluşan DevFest dünyanın birçok şehrinde düzenlenmektedir. DevFest Student ise benzeri içerikte eşi olmayan bir etkinlik olup, bir ilk niteliği taşıyarak ilk olarak Mayıs 2014’te Eskişehir’de gerçekleşmiştir.

Geçmiş DevFest Student’larda katılımcılar Sandbox ve etkinlikteki cihazları deneyimleme şansını yakalamışlardır. Bu yıl yapılacak olan etkinlik Google Developers Group Eskişehir, Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübü ve kadınların bilişim sektöründeki yerini ön plana çıkarmayı amaç edinen Women Techmakers Eskişehir ile birlikte düzenleniyor. Etkinlikte sektörde deneyimli kişiler ve sektörde yeni öğrenciler tarafından yapılacak konuşmalar Mobil Teknolojiler, Web Teknolojileri, Backend Teknolojileri, Sosyal Medya ve Girişimcilik ile ilgili olacak.

devfest20152

Konuşmacılarının öğrencilerden oluştuğu etkinlik, öğrencilerin kendi ilgi alanlarına göre en çok ilgi duydukları ve uzmanlaşma yolunda ilerledikleri konular hakkında bildiklerini katılımcılara aktarmasıyla devam edecek. Katılımcılar sunumların yanısıra; Sandbox alanlarında deneyim sahibi insanların deneyimlerini dinleyebilecek, kendi fikirleri hakkında sorular sorabilecek, etkinlik alanındaki standları gezebilecekler.

Bütün bunların yanında katılımcılar kendi mobil uygulamalarını App Clinic’e sokup, performans ve kullanılabilirlik raporlarını alabilecekler.

Etkinlik ücretsiz olup, herkesin katılımına açıktır.

Etkinlik tarihi : 21 Kasım 2015

Etkinlik yeri : Anadolu Üniversitesi, Öğrenci Merkezi

Etkinlik websitesi: http://devfestudent.com

About Author

Yusuf Çakmak

Teknoloji ile ilgilenmeyi seven, herhangi bir teknolojiye kendini ait hissetmeyen, zaman buldukça farklı dilleri, kütüphaneleri, cihazları denemeye çalışan kendi halinde biriyim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir